אורטל אופק מדברת - ולא בשקט

אורטל אופק חושפת באילו שבילים היא בוחרת ללכת

SideShow | חמישי, 21 פברואר 2013 16:39

אורטל אופק, זמרת ויוצרת, משתתפת בקדם אירווזיון 2013 עם שיר מקורי אותו כתבה והלחינה בשם "תגיד לי למה". התחרות תתקיים ביום שלישי ה-26 בפברואר, ואם אורטל תזכה היא תייצג את ישראל באירוויזיון שיתקיים בשבדיה בחודש מאי. לכבוד השתתפותה בקדם יצאנו עם אורטל לדייט, התוצאות לפניכם.

אורטל אופק


האם זה יהיה השיר שייצג את ישראל באירוויזיון 2013? "תגיד לי למה", אורטל אופק.

אתם בטח מכירים את אורטל מהפרוייקט של עידן רייכל. אורטל הייתה חיילת בלהקת חיל הים ועידן רייכל, שעשה שם מילואים, שמע אותה והציע לה להקליט את השיר "מדברים בשקט". השיר יצא לרדיו כסינגל שקידם את אלבומו הראשון של עידן רייכל ואף זיכה את אורטל בפרס אקו"ם. אורטל מצאה את עצמה בצומת דרכים לא פשוטה: להמשיך בפרוייקט או להגשים את החלום לשיר שירים שהיא כותבת ומלחינה.

חיה את החלום

לאחר ההצלחה שלה ב"מדברים בשקט" בפרויקט של עידן רייכל, החליטה ללכת עם הלב ולצאת לדרך עצמאית. "ריפדתי את הקירות בחדר בבית הורי והפכתי אותו לאולפן הפרטי שלי. ימים ולילות כתבתי, הלחנתי, שרתי, ניגנתי והקלטתי. אחרי 4 שנים פתאום היה לי אלבום והחלטתי לשחרר מתוכו שיר לרדיו, שאראה שאני בכלל בכיוון". היא שיחררה את "בשדות של המושב" שכתבה, הלחינה והפיקה מוזיקלית. השיר הפך ללהיט וזיכה אותה בתואר "זמרת השנה" במצעד האלטרנטיבי של גלי צה"ל. אחריו שיחררה את "יום ועוד לילה" שהיה מועמד ל"שיר השנה" במצעד של מאקו, ערוץ 24 ורשת ג'. האלבום יצא לחנויות וזכה ל"יצירה המקורית של השנה" בסיכום השנתי של רדיו דרום.

בדרך לקדם אירוויזיון

עידן רייכל בהופעה של אורטל אופקבא לפרגן. עידן רייכל צופה בהופעה "הכל שטויות".

"הכל קרה במקרה", מספרת אורטל, "היה זה היום האחרון להגשת השיר ואני הייתי עסוקה מאוד בתואר במנהל עסקים אותו אני עושה. בתוך העומס הרב של המבחנים והעבודות שהיה עלי להגיש, כמעט ושכחתי שזהו היום האחרון להגשת השיר. גם השליחה לא עברה חלק ובחצי שעה האחרונה שנותרה עד הדד-ליין, הודיעו לי מהצוות הטכני שהמילים כלל לא נשלחו. שלחתי וקיוויתי לטוב. לבסוף הסתבר שדברים שעושים בלי לחשוב יותר מדי, לעיתים חוזרים ומפתיעים בהמשך".

עשיתי את זה

"לאחר שבועיים", משתפת אופק, "הטלפון צלצל והיתה זו השיחה המיוחלת! הודיעו לי: התקבלת לקדם אירוויזיון. קפצתי משמחה. אירוויזיון בעבורי הוא חלום גדול משום שייצוג ארצנו הוא משהו שבוער בי ואני רוצה להביא כבוד וגאווה למדינה. בנוסף, השתתפות בתחרות בין-לאומית בה ההתמודדות היא בתעשיה הגלובאלית מאתגרת אותי ונותנת לי אמביציה. אני מקווה שהקהל יאהב את השיר וישלח אותי לייצג את מדינת ישראל".

אנחנו כבר התאהבנו באורטל אופק וב-26.2, בקדם אירוויזיון, נסמס לשיר מס' 3: "תגיד לי למה". ואתם?

השאר תגובה

יש למלא את השדות המסומנים בכוכבית.