סינמה דייט-שואו: סרטים מומלצים

סרטים מומלצים לצפייה זוגית

SideShow | ראשון, 17 פברואר 2013 18:18

דייט בקולנוע

חשבתם על דייט בקולנוע? מתלבטים לאיזה סרט ללכת? יצאנו ובדקנו והנה התוצאות:

ג'אנגו ללא מעצורים

בוודאי רבים מכם מכירים את גדול הבמאים קוונטין טרנטינו. האיש שהביא לנו מגוון כותרים אל-מותיים אל מסכי הקולנוע כמו: ספרות זולה, להרוג את הביל וממזרים חסרי כבוד. כעת, טרנטינו חוזר אל המערב הפרוע ובגדול. במרכזו של הסרט עומד סיפורו של ג'אנגו (ג'יימי פוקס) עבד שחור במערב הפרוע, את ג'יימי משחרר מעבדות דוקטור קינג שולץ (כריסטוף וולץ) צייד ראשים גרמני עם חיבה יתרה לשחורים. ג'אנגו מצטרף אל שולץ וביחד הם יוצאים למסע הרפתקאות לשחרור אהובתו של ג'אנגו (קרי וושינגטון) ממלתעותיו של סוחר עבדים רשע ואכזר במיוחד העונה לשם קלווין קנדי (ליאונרדו דיקפריו). מעבר לעלילה שתחילה יכולה להישמע מעט קיטשית, הסרט הינו סרט אקשן מעולה, המכיל בתוכו את כל המאפיינים הידועים של טרנטינו: הומור שחור, המון דם ואלימות חסרת מעצורים. בצד הביקורתי יותר, הסרט בהחלט לא קצר, ויש קטעים מעט מלאים (גם דבר שמאפיין את טרנטינו), ולקראת סופו מתחילים קצת לאבד עניין במתרחש. אולם, הסרט בהחלט מצליח להעביר את רוח התקופה, את היחס לשחורים ואת צורת החיים בארה"ב של המערב הפרוע. הסרט מומלץ לכולם, ובעיקר למעריצים של טרנטינו.

כוננות עם שחר

הסיפור על חיסולו של אוסמה בן לאדן, יוצא מן הבית הלבן ומגיע אל מסכי הקולנוע. את עלילת הסרט כולם מכירים, ואין צורך להרחיב על כך. מה שכן כדאי לדעת לפני שיוצאים לקולנוע הוא שהסרט אינו סרט פעולה, לפחות לא סרט פעולה טוב. ככה שאם אתם מצפים לסרט אקשן עם פיצוצים, מחבלים וחיילים תתכוננו לאכזבה. במרכז הסרט עומדת בחורה בשם מאיה (ג'סיקה צ'סטיין) המהווה חלק מיחידה סודית שתפקידה לאתר את בן לאדן (ספוילר: הוא מת בסוף), לאורך כל הסרט אנו מוצאים את עצמנו סובלים מדיאלוגים אינסופיים באשר למוסריות של עינוי מחבלים, שליחת חיילים למקום כאשר לא בטוח שבן לאדן שם והיחס של חיילים אל הנשים והילדים של המחבלים. מעבר לכמה פיצוצים שרירותיים לאורכו של הסרט, סצנת אקשן אחת בסוף ואולי איזה עינוי של מחבל, כמעט ואין אקשן בסרט ועיקרו זו ההתמודדות של מאיה להשלכות המוסריות של תהליך החיסול. מסקנה, אסור לתת לבחורות לביים סרטי פעולה.

ההוביט

אחרי הטרילוגיה המעולה של הבמאי סטיב ג'קסון, חוזר בילבו בגינס (מרטין פרימן) ההוביט הזקן משר הטבעות, הלוא הוא המוצא של הטבעת, אל חיי ההרפתקאות בסרט חביב לכל המשפחה. הסרט לוקח אותנו אל השנים שלפני שר הטבעות, כאשר דרקון ענק השתלט על מחילות הגמדים. הגמדים שהפכו לפליטים שואפים להשתלט חזרה על המחילה ולהרוג את הדרקון. אל המסע מצטרפים גנדלאף (איאן מק'קלן) הקוסם המפורסם וכמובן בילבו ההוביט. הסרט דומה מאוד לשר הטבעות, למען האמת הוא כל כך דומה, שאם אתם לא ממעריצי הסרטים הקודמים, כנראה שלא תבינו בכלל מה ההבדל. בנוסף הסרט מחולק לשלושה חלקים, מה שהיווה אכזבה גדולה בעבורי, מאחר שהספר עצמו נורא דק (למען האמת הוא קצר יותר מכל אחד מספרי שר הטבעות בנפרד). מעבר לכך הצבעוניות של העולם נשארה, הדמויות שנונות ומקוריות והכי חשוב הקסם נשאר.

השתנה לאחרונה ב ראשון, 17 פברואר 2013 19:02

2 תגובות

  • לינק לתגובה אלעד שלישי, 19 פברואר 2013 15:00 נכתב ע”י אלעד

    לדעתי הג'אנגו הזה דווקא הרבה פחות טוב מהסרטים של טרנטינו... סרט טוב, אבל לא כמו הקודמים!

    Report
  • לינק לתגובה גוני ראשון, 17 פברואר 2013 19:42 נכתב ע”י גוני

    ראיתי את ההוביט, סרט ממש חמוד, אבל באמת זה נראה לי כמו שר הטבעות... חחחחחחח

    Report

השאר תגובה

יש למלא את השדות המסומנים בכוכבית.