הצד המכוער של המין היפה

דו"ח מיוחד של המועצה לשלום הגבר

קשרים ומערכות יחסים | שני, 01 אוקטובר 2012 17:49

כגברים עלינו להיות תלויים בבעיות שיש לנשים עם עצמן ועם הגוף שלהן. הורמונים, בעיות ביטחון, בעיות עם חברות ובעיות באופן כללי, הם רק חלק מהדברים שאנחנו כבני זוג צריכים לקבל. אם אנחנו (חס וחלילה) לא במצב רוח טוב או לא יכולים לעזור להן, הן מיד מתעצבנות ודורשות מאיתנו להיות מבינים ומתחשבים. אני החלטתי שסבלנו מספיק מכל הדרמות הללו. אז במיוחד בשביל שנוכל לשים סוף לכל הסבל שהן מעבירות אותנו מדי יום ביומו, הכנתי רשימה של כל אותם הרגלים קטנים ומעצבנים של בחורות שמסוגלים להוציא מאתנו את הצדדים השליליים ביותר.

שינוי במצבי הרוח

אם יש דבר אחד שמשגע אותנו זה שינויים קיצוניים מידי. אנחנו לא בנויים לקצב המהיר הזה בו הבחורה שלנו יכולה להפוך מבן אדם נחמד ואוהב למפלצת עצבנית וחסרת רחמים ואח"כ לילדה דיכאונית וחסרת ביטחון. אנחנו בהחלט מבינים שבניגוד אלינו, שבגופנו קיימים בדיוק ארבעה סוגי מצבים: שמח, עצוב, אדיש ורעב, אצלכן בכל שנייה עוברות בגוף מיליון תחושות ורגשות שמעצבות את התנהגותכן בכל רגע נתון. אולם, כדאי לזכור שכל מצבי הרוח, סערת הרגשות והתגובות הקיצוניות (דרמה דרמה) לא מדברים אלינו, כפי שאמרתי אנחנו מסוגלים להימצא בארבעה מצבים וכדאי שתנסו להתאים את עצמכן לאחד מהם. פשוט זה נראה לנו מוזר ולא הגיוני לחוש ברגע אחד מספר תחושות שונות. לרוב, כשתגשו אלינו כשאתן באחד ממצבי הביניים המוזרים שלכן, נחכה עד שתחזרו לפינה המוכרת לפני שנפנה אליכן בשנית.

המחזור אשם בכל

אין ספק שהתקופה הזו הזאת בחודש, בה הגוף שלכן פיזית עובר שינויים הורמונליים, היא לא תקופה קלה לאף אחד. לא לנו ולא לכן, אבל בחייכן אתן באמת חושבות שאנחנו קונים את זריקת האחריות הזו על המחזור? אנחנו יודעים שלא כל דבר שקורה, קורה באשמת המחזור. שכחת משהו? "טוב אני במחזור."  את עצבנית? "אני לא מבינה למה אתה שופט אותי? ועוד כשאני במחזור?" אז נכון שאנחנו בתקופה הזו בחודש מנסים להיות מעט יותר סבלניים ומתחשבים, אבל לפעמים הבריחה הזו מאחריות, מצליחה להרגיז אפילו אותנו, סה"כ מחזור זה משהו שאמורים להתמודד איתו ואי אפשר לשבות למשך כל התקופה הזו, בכל זאת זה קורה אחת לחודש, 12 פעמים בשנה.

לא מעניינים אותנו האיברים הפנימים שלכן

אתן באמת חושבות שאכפת לנו מהאיברים הפנימיים שלכן?

הרגל מזעזע של בנות הוא להתחיל לתאר מה קורה להן בתוך הגוף, מתוך מחשבה שזה מצחיק מישהו. אז באמת שאנחנו לא רוצים לדעת שקפאו לך השחלות מרוב קור, שנשברו לך החצוצרות מרוב צחוק, שנפלו לך הביציות מרוב פחד או שהשלפוחית שלך מתפוצצת ועוד רגע משפריצה שתן לכל עבר. אנחנו לא אומרים לכן שטבעו לנו הזירעונים, שנקשרה לנו הערמונית ואפילו לא שנטלשו לנו האשכים. אז תחסכו מאיתנו גם אתן את התיאורים המלבבים. יש דברים שפשוט צריך לשמור בלב. ולא, זה לא מוציא אף בחורה באור נשי יותר אם היא מתבטאת ככה (אנחנו יודעים שיש לך חצוצרות, גם מבלי שתצטרכי לציין לכולם שהם נשברו מצחוק). למען האמת כל בחורה שמתבטאת ככה מצטיירת באופן אוטומטי יותר גברית. כן, גם כשאתן אומרות "אני הולכת להשתין" ולא אני הולכת לשירותים זה דוחה (אבל גם אצל גברים).

תפסיקו לדאוג לנו

כל אחד אוהב שחברה שלו דואגת לו. הרי בדיוק בגלל זה אנחנו במערכת יחסים. כולנו אוהבים דאגה וסולדיריות אחד כלפי השני, הדדיות - כבר אמרתי? אבל לפעמים הדאגה הזו הופכת מנחמדה ורומנטית, למשהו מעיק וחונק שאנחנו מגיעים למצב ששאיפתנו היחידה היא לחמוק ממנו. נכון, אנו בהחלט מעריכים את הדאגה ה"כנה" שלכן, אך לפעמים זה יכול להיות מרגיז ביותר. זה שאתן לוחצות עלינו ללמוד, לעבוד ולהתקדם, לא באמת עוזר לנו, בדיוק ההפך. הלחץ המעצבן הזה שאתן מפעילות עלינו בנוסף ללחצים אחרים שכבר מופעלים עלינו, רק מרחיק אותנו מכן. גם דאגה בתחום הבריאותי ולא בתחום המקצועי יכולה להעיק לעיתים. בסדר קצת כואב הראש ואולי אפילו יש חום, זה לא אומר שאתן צריכות לדחוף לנו כדורים או למדוד את החום, בסה"כ לפעמים קצת שקט יכול לרפא יותר טוב מכל כדור.

להתערב בריבים עם ההורים

אם אנחנו מתווכחים עם ההורים לידכן, זה ממש לא נותן לכן את הזכות להתערב. אל תטעו, זה ממש לא משנה לצד של מי אתן מתערבות, פשוט אל תתערבו. הרבה פעמים בנות מחליטות להתערב בגלל שזה נותן להן תחושה שיש להן מילה גם ביחסים האישיים שלנו עם ההורים, אולם, בפועל, ככל שאתן מתערבות יותר בעניינים לא שלכן, כך גם אנחנו שואפים להרחיק אתכן משם. אין הרגל יותר מעצבן של בחורות, ועצם ההתערבות שלכן, מעצימה את הויכוח עוד יותר והופכת אותו מסתם ויכוח שגרתי למריבה שהייתה יכולה להימנע. אם יש לכן מה להעיר או להגיד במהלך הויכוח, כדאי שתשמרו אותו לאחר כך.

להעיר על כל פרט קטן

אז אולי את לא אוהבת את החולצה החדשה, ואולי התספורת על הפנים, אבל הדחף המרגיז הזה להעיר על כל דבר קטן, יכול להוציא אותנו מדעתנו. לא כדאי להעיר על כל דבר קטן שעולה לכן לראש כפוטנציאל להערה. לעיתים, כדאי גם לשמור דברים בבטן, שימו לב שאינכן הופכות לקטנוניות. שלא תבינו לא נכון, אין לנו בעיה עם מעט ביקורת כנה ובונה, אבל כשהביקורת ניתנת בטון בכייני, מבט מתנשא ובתדירות של פעמיים בשעה, אז אתן מאבדות מהחינניות שלכן והיא מאבדת מחיוניותה. מומלץ שתנסו לפעול לפי השיטה הבאה, אם אין לכן משהו חכם להגיד, אל תגידו כלום.

להיות פריקיות של ניקיון

נכון שאנחנו לא הכי מסודרים בעולם, ונכון שלא קשה לשים כל דבר במקום, אבל יש גבול לכמה אפשר להעיר לנו על כך. לא הכל חייב להיות בקיצוניות. אפשר מידי פעם להבליג, ואתן צריכות לקבל אותנו כמו שאנחנו, עם הבלגן. אף פעם גברים לא התיימרו להיות יצורים היגיינים במיוחד, ואם את כבר היגיינית במיוחד והניקיון מפריע לך, אז את יותר ממוזמנת לעשות לנו קצת סדר בבלגן. ההסדר ההגיוני ביותר שניתן להעלות על הדעת הוא שמי שהבלגן מפריע לו, הוא גם זה שיסדר (מה, לא?). ולא כל מיני רעיונות מגוכחים כמו: מי שבילגן שינקה.

השתנה לאחרונה ב שבת, 20 אוקטובר 2012 20:26

השאר תגובה

יש למלא את השדות המסומנים בכוכבית.