קרב חתולות

כל הדברים שבנות רבות עליהם ולא היו רוצות שתדעו

קשרים ומערכות יחסים | שני, 01 אוקטובר 2012 18:07

לא קורה לכם לפעמים, שאתם יושבים עם החברה שלכם, והיא חופרת לכם במשך שעות על איזה ריב טיפשי שהיה לה עם חברה שלה מהלימודים? רוב הפעמים הריבים שלהן לא מעניינים אותנו בכלל, אבל מידי פעם יש איזה ריב שכן כדאי לשמוע ולהיות ערניים אליו, ודווקא אז האדישות הקבועה שלנו משתלטת עלינו. אני לא מכחיש, ריבים של בנות הם דבר משעמם לאללה, ומומלץ להתחמק מהם כל עוד אתה יכול. אבל, לפעמים כן כדאי לשמוע על מה כל המהומה. כדי לאפשר לך את התענוג של לשמוע, ולחסוך לך את הצורך להקשיב לכל הריבים שלהם, הכנתי רשימה של הריבים הכי נפוצים שיש לבנות, ולמה כדאי לך לדעת מהם. הכתבה הזו יכולה לחסוך לך הרבה מאוד זמן הקשבה, אז שים לב.

דיבור

גורם מספר אחת לפירוק חברויות של בנות, הוא הדיבור. איך הבנות מדברות אחת לשנייה קובע את אופי הקשר. בעוד שאצל בנים קללות, גידופים ואפילו אלימות, אצל חלקם, הם דבר שבשגרה, בנות מאוד רגישות לדברים שאומרים להן בייחוד החברות הטובות. כל פעם שתראה אותה נכנסת הביתה ממררת בבכי, תדע שכנראה מישהי אמרה לה משהו ממש מעליב, וכשאני אומר משהו ממש מעליב זה יכול להיות משהו כמו "אני ממש לא אוהבת את השמלה שלך". הגישה של בנות, הפוכה מהגישה של הבנים לכל נושאי הדיבור; הגבר הממוצע תמיד יעדיף שיגידו לו בפנים שהוא לובש בגדים מכוערים, מתנהג כמו זבל ואפילו חרא בן-אדם באופן כללי, מאשר שיגידו זאת מאחורי גבו. בחורה, לעומת זאת, לא מסוגלות שבחורה אחרת מעבירה עליה ביקורת. אם אחת החברות שלה עברה על החטא הקדום ואמרה לה משהו בפנים, אתה יכול להיות בטוח שמי שישלם על כך יהיה אתה, וזה יקרה בשיחה ארוכה ארוכה אל תוך הלילה.

סטיילינג וסגנון לבוש

אם בשמלות עסקינן, אז לבנות שונות יש סגנונות אופנה שונים. לצערנו לפעמים הבנות השונות הללו נכנסות למערכת של חברות אחת עם השנייה, ואז מהשילוב הזה מתפתחים ריבים אין סופיים על הסגנון שכל בחורה בוחרת לעצמה. זה מתחיל מרכילות שנשמעת כמו "אני לא מבינה למה ציפורה לובשת חצאיות, הרי כולם יודעים שיש לה רגליים עבות", וממשיך לעימותים ישירים שנשמעים כמו "מה, זה לא מביך אותך ללכת עם עקבים כאלה גבוהים? ואת גם ככה גבוהה בעצמך". כמובן שאחרי עימות ישיר תתכונן להרבה בכי דם ודמעות, וגם משפטי חוכמה בסגנון "מה אכפת לך מה היא חושבת על הסטייל שלך?" לא יעזרו, היא כרגע רוצה להתעצבן.

נהיגה

"לא נורא, לפחות הילד הספיק לברוח!"

לבנות יש קטע לריב מי הכי פחות גרועה בנהיגה. ברור שהן כולן גרועות באותה מידה, אבל כל פעם לפני יציאה, זאת שמוציאה את האוטו מרגישה שהיא צריכה להיות זאת שנוהגת הכי פחות גרוע. אם זה לא קורה וחס וחלילה אומרים לה משהו על איך שהיא נוהגת, היא תרגיש מנוצלת, והתחושה הזאת של הניצול מומרת לאחר-מכן לתסכול ובכי שמתפרץ עליך. סביר להניח שכשהיא תחזור הביתה כולה אדומה מבכי ששמרה בלב כבר הרבה זמן, היא תגיד "בטעות נכנסתי שמאלה בכיכר, וציפורה העירה לי שאני צריכה לשים לב." אתה רק תשב שם, ותזדעזע מסיפורי האימה של מה שעבר על האוטו שלך באותו הערב.

חוסר תקשורת

במערכת יחסים שבין בחורה לבחורה יש כמעט את אותו חוסר תקשורת, שיש במערכת היחסים שבינו לבינה. הרבה פעמים הקצר בתקשורת יוצר מריבות הזויות. למשל, הן עשו יציאת בנות לסרט, והיא לא הזמינה את מיטל, משום שמיטל כבר אמרה לה שהיא עסוקה היום, אבל מיטל נורא נעלבה שלא התקשרו לברר איתה לפני שהן יוצאות אם היא אולי בכל זאת רוצה לבוא, והדבר הכי מצחיק שמיטל גם ככה לא יכלה לבוא, אבל זה מעליב בכל זאת. פשוט, פעם שעברה כשציפורה לא יכלה לבוא, מיטל התקשרה אליה פעמיים, כדי לוודא שהיא באמת לא יכולה, ועכשיו, כשמיטל לא יכולה, הן לא התקשרו בכלל. אתה יודע כמה מעליב זה, ששואלים אותך רק פעם אחת אם אתה רוצה לבוא?!?! מבוסס על מקרה אמיתי.

רכילות

כמו שאמרנו קודם בנות מעדיפות שידברו עליהן מאחורי הגב, אבל הן גם שונאות רכלניות. למען האמת אחד הדברים שהן הכי אוהבות לעשות זה לרכל עם חברות שלהן, מי הכי רכלנית. כמובן, שאחרי ששתי בנות מכריזות על השלישית שהיא הכי רכלנית, ההחלטה מתהפכת, וזה קורה כאשר הבחורה השלישית מדברת עם הבחורה השנייה. בשיחה זו כמובן, נבחרת הבחורה הראשונה להיות הרכלנית הראשית, הרי היא ריכלה על הבחורה השלישית. ברור שכל הקונספירציות האלה מתגלות בסוף, מה שיוצר ריב ענק שבסופו אתה צריך להקשיב ולהנהן עם הראש, כאילו אכפת לך וכאילו אתה מבין מה לעזאזל היא רוצה (אבל אם היא שואלת, אנחנו אמרנו לך להקשיב לה, כן?).

"אמרתי לך שציפורה ממש רכלנית?"

צביעות

לבנות יש נטייה להמציא דברים. צביעות, לדוגמא, זו סיבה מצוינת לריב, אבל מה זה בעצם הצביעות הזאת? אף אחד לא באמת יודע. ברמת העיקרון צביעות זה כשבחורה נחמדה למישהי אחרת, למרות שהיא לא באמת מרגישה שהיא צריכה להיות נחמדה (אנחנו שמענו שקוראים לזה נימוסים, אבל שיהיה..). בחורה שמתנהגת כך מקבלת על עצמה את התואר צבועה, ויחד איתו את כל הכעסים והאגרסיות של הבנות האחרות בסביבה. בסופו של דבר הצביעות הזו הינה עניין סובייקטיבי בעבור כל בחורה, ושתי בחורות יכולות לסכם אחת עם השנייה על השלישית שהיא צבועה, וכל אחת מסיבות אחרות לגמרי.

לסיכום

שיהיו בריאות.

השתנה לאחרונה ב רביעי, 03 אוקטובר 2012 03:37

2 תגובות

 • לינק לתגובה מאור שבת, 29 דצמבר 2012 01:21 נכתב ע”י מאור

  חחחח קורע....

  Report
 • לינק לתגובה מוטי מבש ראשון, 07 אוקטובר 2012 19:52 נכתב ע”י מוטי מבש

  וואי, איזה מצחיק. חברה שלי חייבת לקרוא את זה...
  אחלה כתבה.

  Report

השאר תגובה

יש למלא את השדות המסומנים בכוכבית.